משרד רואי החשבון בריטמן אלמגור ושות' (Deloitte)- תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

ברייטמן- אלמגור הנו משרד רואה החשבון היחיד מה"Big 4" שלא הגיע לאוניברסיטה העברית כדי להציג את המשרד לסטודנטים של שנה א' לחשבונאות, (איני יודע אם הוא הגיע למוסדות לימוד אחרים, אני יודע שבשנים שעברו המשרד נהג להעביר רשימה של מי שרצו להתמחות בראיית חשבון אצלם וזימן לראיון את מי שרשם את שמו). כדי שיזמנו אותי לראיון להתמחות בראיית חשבון במשרד, הייתי צריך לשלוח כמות פקסים ומיילים לא מבוטלת, עד שלבסוף כנראה אחד מהם תפס והתקשרו אליי בכדי לזמן אותי לראיונות להתמחות במשרד. במאמר זה אסקור את תהליך הקבלה למשרד רואה החשבון ברייטמן אלמגור כפי שאני עברתי אותו. ישנם בין שניים לשלושה שלבים שהמתמחה הפוטנציאלי נדרש לעבור בכדי להתקבל למשרד דלויט ברייטמן אלמגור (לפי סדר): דינמיקה קבוצתית : 1. הדינאמיקה הקבוצתית התרחשה במשרדי הפירמה שבמגדלי עזריאלי, הדינאמיקה מורכבת מהצגת הפירמה ע"י מי שהעבירו את הדינמיקה, הצגת המועמדים להתמחות בראיית חשבון ומשימות קבוצתיות. א. הצגת הפירמה– זהו חלק שאורך כחצי שעה בו מציגים את משרד רואה החשבון דלויט באמצעות מצגת והסברים, (לא שונה מבכל פירמה אחרת שהייתי בה). ב. הצגת המועמדים להתמחות בראיית חשבון – לאחר ההסברים המפרכים של מעברי הדינמיקה, הם פותחים את התריסים ופתאום רואים נוף מדהים של כל ת"א מהקומה ה- 42 של מגדלי עזראילי, דבר שמלווה בהתלהבות רגעית, לאחר שכולם אומרים "וואו" לכל אחד ניתנות כ-10 דקות על מנת להציג את עצמו. ההצגה מנוהלת ע"י המעבירים ששואלים שאלות לפי הקו"ח וגיליון הציונים, הם שואלים שאלות מגוונות לדוגמה למה המועמד רוצה להיות רואה חשבון, איך הוא מצליח בלימודי החשבונאות, סדר וארגון, חברים, עבודה, צבא וכד' ג. משימות קבוצתיות– לאחר הפסקה קצרה כולם מתכנסים המועמדים להתמחות בראיית חשבון שוב בחדר הישיבות ומתחיל שלב המשימות הקבוצתיות, בו ניתנות לקבוצה שתי משימות שונות. המשימות מתחילות בכך שראשית יש לדרג באופן אישי סדר עדיפויות מסוים ואחר כך נותנים לכל הקבוצה להחליט ובסוף, מעבירי הדינמקיה הקבוצתית מתחקרים את חברי הקבוצה בדבר הבחירות והתהליך שהם עברו. מבחנים : 2. מועמד להתמחות בראיית חשבון שעבר את שלב הדינאמיקה מוזמן לשלב המבחנים, גם שלב זה נערך במשרדי הפרמה במגדלי עזריאלי ואורך כ-3 שעות, המבחנים הם מבחנים פסיכוטכניים ומבחנים באנגלית. רמת המבחנים לא קלה, בד"כ לא הצלחתי לסיים את כל השאלות. המבחנים כוללים 7 פרקים של מבחנים בחשבון, עברית, הגיון וכד' ומבחן אחד של אנגלית ברמה לא קלה בכלל. ראיון אישי : 3. ראיון אישי עם שותף ממשרד רואה החשבון בריטמן, אלמגור ושות'- זהו שלב שלא נדרשתי לעבור, מכיוון שהתקבלתי להתמחות בראיית חשבון במשרד בלעדיו. הבנתי שחלק מהמתמחים הפוטנציאליים עוברים ראיון עם שותף מאחת המחלקות בפרמה. המלצה : בכדי להתקבל למשרד הייתי צריך "ללחוץ הרבה" באמצעות שליחת קו"ח ומיילים רבים, גם אחרי שעברתי את השלבים של הדינמקיה והמבחנים אני זה שהתקשרתי לשאול האם התקבלתי להתמחות בראיית חשבון במשרד. כאשר הודיעו לי שהתקבלתי סופית זה היה אחרי מעל חודש ובעקבות טלפון שלי. שמעתי על המשרד דברים טובים אך מאוד התאכזבתי מהתהליך שהייתי צריך לעבור בשלב הקבלה להתמחות שהותיר עלי רושם של משרד לא מסודר. נותר לי רק לקוות שבהתמחות הם יהיו יותר רציניים.
Loading Facebook Comments ...

תגובות

 1. admin

  יוני 23, 2016

  שלום חברים,
  אני כרגע עושה התמחות בברייטמן ולגבי זה שהם קצת הקשיחו תנאים אני מסכים כי יש עודף היצע של מתמחים (תהליך טבעי שיקשיחו) אבל לגבי שאר הדברים נראה לי שיש כאן איזה ניסיון רע וחד פעמי שלא מעיד על הכלל.
  הדעה הרווחת במשרד היא שדווקא היחס הוא אחד הטובים במקצוע, יש לי חברים במשרדים אחרים ולקראת מבחני המועצה ובקשות לחופשה בעקבותיהם, היה לכולם ברור מאוד שדווקא בברייטמן דואגים לך ומפרגנים לך (שותף שאומר לך קח כמה זמן שאתה צריך ועוד שולח לך בהצלחה בערב שלפני?! תראו לי עוד מקומות כאלה)
  ממליץ בחום על המשרד, דווקא פה נראה שיש איזה דגש על זה שהאנשים שמגיעים יהיו קצת יותר מרובוטים שיודעים לחשב.
  מאחל לכולם בהצלחה, בסוף כולם מוצאים התמחות וכולם יהיו רו"ח 🙂

 2. admin

  יוני 23, 2016

  אתה צריך לפנות לאיהם הם לא מגיעים אל המכללות.

 3. admin

  יוני 23, 2016

  איך הגעת שיזמנו אותך למבחנים?סתם שלחת קורות חיים ?או שמישהו העביר עבורך אותם?או שהם פשוט היו במוסד הלימודים שלך לגייס מועמדים להתמחות?

 4. admin

  יוני 23, 2016

  העובדה שאתה צריך להיאבק כדי שיחזרו אליך הגיונית בשל המצב, אני עובד במשרד רואה חשבון קטן, כל יום אני מקבל בערך 3 קורות חיים של מתמחים לראיית חשבון ואת כולם אני זורק מבלי לחזור למתמחה. בעבר היה ביקוש אדיר למתמחים ולכן כל מי ששלח קורות חיים חזרו אליו מיד, זה לא המצב היום ולכן יש להבין את המשרדים הגדולים שלפחות מחזיקים מחלקות מיוחדות המטפלות בנושא של גיוס מתמחים.

 5. admin

  יוני 23, 2016

  תהליך הקבלה שאני עברתי היה שונה במקצת: 1. ראיון אישי עם מחלקת כוח אדם, שאלות אישיות, ניסיון תעסוקתי וכו' 2. ראיון עם שותף, כמעט זהה לזה של כוח אדם אך עם הסברים יותר רבים על המחלקה. 3. מבחן פסיכוטכני כמו בכתבה. קבלה

 6. admin

  יוני 23, 2016

  לדעתי חבר'ה אין מה להגיש בכלל מועמדות להתמחות בדאלוייט. חברה שמתנהגת בצורה של "תרדפו אחרי" ואולי אתן לכם את הכבוד הגדול של להתמחות אצלי – לא שווה את המרדף. נכון גם בפירמות האחרות המתמחים לא מקבלים תנאים הכי טובים, אבל לפחות נותנים לך להרגיש כמו בן אדם. אם זו הצורה שדאלוייט מתייחסת למועמדים להתמחות( שאליהם היא אמורה להתחנף כביכול) מה יהיה היחס כאשר תהיו מתמחים שם? אחלה מאמר אגב תודה על הפירוט

הוספת תגובה

ענו על השאלה * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close