משרד רואי החשבון (BDO) זיו האפט – תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

כדי להתקבל להתמחות בראיית חשבון במשרד זיו האפט על הסטאז'רים לעבור סדרה של מבחנים המורכבת מ-3 שלבים: דינאמיקה קבוצתית, מבחנים ממוחשבים וראיון אישי. במאמר זה אפרט בקצרה על כל אחד מהשלבים שעברתי בניסיוני להתקבל להתמחות בפרמה. השלב הראשון בראיון להתמחות במשרד רואי חשבון זיו האפט – דינאמיקה קבוצתית: הדינאמיקה הקבוצתית שעברתי התרחשה בשעות הבוקר – צהרים ונמשכה בין שלוש לארבע שעות בסך הכל. בהתחלה נכנסנו לחדר קבוצה של 8-10 סטאז'רים פוטנציאליים לעתיד אשר מתמיינים למשרד. המראיינת הציגה/סקרה תחילה את משרד רואה החשבון, גודלו, ייחודו, לקוחותיו וכן את הפעילות שבה הוא עוסק (כמו כל מפגש בו המראיינים מעוניינים ליחצ"ן את המשרד) ולאחר מכן העבירה פעילויות חברתיות שונות. בין הפעילויות היו בהתחלה הצגה של המשתתפים – כל אחד התבקש להציג את עצמו בכמה משפטים (רצוי לחשוב מראש מהי הדרך הכי מרשימה להציג את עצמך), לאחר מכן ביקשו מכל אחד לצייר ציור אחד שמאפיין אותו וציור אחד שכולל משהו שלא יודעים עליו ולהציג את עצמו בעזרת הציורים. בפעילות הבאה כל אחד התבקש לכתוב על דף 5 תכונות שחשובות לתפקיד של סטאז'ר בראיית חשבון ולדרג אותן לפי החשיבות ולאחר שכולם ענו בצורה אישית, נתנו לנו זמן קצוב להחליט כקבוצה על 5 תכונות משותפות שמקובלות על כל הקבוצה. הפעילות האחרונה הייתה דרוג של מצבים בעבודה, קיבלנו דף עם שישה מצבים לא פשוטים להתמודדות בעבודה, התבקשנו לדרג אותם מהחמור ביותר לחמור פחות, בשלב ראשון כל אחד באופן אישי, ובשלב שני להכין דרוג קבוצתי של המצבים. במהלך כל הדינאמיקה הקבוצתית המראיינת פנתה לכולם בשאלות לגבי הפעילויות ובמיוחד מי מסכים עם הדרוגים הקבוצתיים ומי לא מסכים איתם ולמה. השלב השני בראיון להתמחות במשרד רואי חשבון זיו האפט – מבחנים ממחושבים: כל אחד מאיתנו התבקש לתפוס מחשב והמבחנים החלו. המבחנים עורכים כשעתיים (מייגעות יש לציין), בחלק הראשון התבקשתי למלא ע"י המחשב שאלון פסיכולוגי, המחשב נותן משפטים וצריך לסמן האם מסכימים איתם או לא. שאלון זה לא היה קצוב בזמן ולקח בערך שעה. בחלק השני היו מבחנים בחשיבה כמותית, סדרה של 5 מבחנים שכל אחד מהם קצוב בזמן, בסגנונות שונים, מבחן אחד של חישובים מאד פשוטים עם מעט מאד זמן לשאלה, מבחן אחר עם חישובים מורכבים והרבה זמן לשאלה וכו'. השאלונים קצובים בזמן אבל אפשר לעשות הפסקות בין השאלונים. גם חלק זה לקח כשעה. השלב השלישי בראיון להתמחות במשרד רואי חשבון זיו האפט – ראיון אישי: ראיון עם עובדת משאבי אנוש של משרד רואה החשבון זיו האפט, נמשך כחצי שעה עד ארבעים דקות. הראיון היה מאד כללי ונשאלתי בו בעיקר על רקע אישי, קצת על הצבא, הלימודים, תחביבים וכדומה, בסופו המראיינת הסבירה על הפעילות בה עוסק המשרד. שיהיה לכולם בהצלחה!
נכתב כל ידי מור כהנא
Loading Facebook Comments ...

תגובות

 1. admin

  יוני 23, 2016

  רק מי רוצה בכלל להגיע לזיו האפט…?

 2. admin

  יוני 23, 2016

  דווקא אחלה משרד

 3. admin

  יוני 23, 2016

  מחלקת הייעוץ של המשרד היא הטובה ביותר מאשר של כל המשרדים הגדולים.

 4. admin

  יוני 23, 2016

  לפי איזה פרמטרים אתה אומר את זה?

 5. admin

  יוני 23, 2016

  מדובר במשרד שהתמקד מראש בתחום הייעוץ. בעוד שיתר המשרדים הגדולים מרכזים את רוב החברות בביקורת ולכן לא יכולים לייעץ להן. משרד BDO מרכז ייעוץ כלכלי לרוב החברות הציבוריות בישראל. זו סיבה אחת ויש עוד רבות.

 6. admin

  יוני 23, 2016

  אני לא בקיא בתחום הייעוץ אבל הסיבה שנתת היא טיפשית, עבור כל משרד שעושה ביקורת לחברה ציבורית יש עוד שלושה משרדים אחרים מהביג 4 שיכולים לתת לו ייעוץ חוץ מזיו האפט. תיאורטית יכול להיות מצב שבו שני משרדים עושים ביקורת לרוב החברות הציבוריות וגם נותנים ייעוץ לרוב החברות הציבוריות.

 7. admin

  יוני 23, 2016

  הנימוק של 5 הוא נימוק של משרד שלא מצליח להביא לקוחות, (ואני לא יודע איזה לקוחות יש בזיו האפט), אבל בטח שאין פה משמעות מבחינת הייעוץ. כל עוד אין לך קשר כלכלי עם החברה אתה יכול לתת לה ייעוץ.

 8. admin

  יוני 23, 2016

  בזיו האפט התחילו לעשות גם בחינות בתהליך הקבלה להתמחות בראיית חשבון במשרד, הבחינה היא פשוטה יחסית וכוללת שאלות בנושא חשבונאות פיננסית וכן שאלה בביקורת, שואלים מספר מושגים כמו איך עושים ביקורת לסעיף רכוש קבוע וכו'.

הוספת תגובה

ענו על השאלה * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close