איך בוחרים התמחות?

חוויית ההתמחות צריכה להיות חוויה מקצועית, מעצבת ונעימה ואין סיבה שקלישאות כמו "כל ההתמחות הייתי קשור למכונת צילום" יהפכו למציאות. אחת הבחירות החשובות בעיצוב הקרירה המקצועית של רואה חשבון, ואולי החשובה מכולן, היא בחירת מקום התמחות. בחירה נכונה ומתאימה עשויה להעניק למתמחה יתרון יחסי ונקודת זינוק לעתיד מבטיח. עם זאת, האינטנסיביות והמולת הלימודים מאלצת לעיתים סטודנטים לחשבונאות להתנהל עם הבחירות שלהם במקום לנהל אותן במהלך הלימודים אנו חשופים לקלישאות רבות וגם טיפים מ"בעלי ניסיון" עשויים לעיתים להכשיל אותנו, מפני שתחום המתאים והמרתק את אותו "בעל ניסיון" לא בהכרח מדבר אלינו. לדעתי גם החלוקה המסורתית למשרד גדול-בינוני-קטן מעוותת במקרים רבים את המציאות, ועל מנת לבחור מקום התמחות בהתאם לשאיפות, לצרכים ולאופי שלך מוצע לבחון:
  1.  במה אני רוצה להתמחות?
  2.  באיזה תחום אני רוצה להתמקצע? האם עדיף לבחור "נישה" או לקבל תחום רחב יותר של התמקצעות?
  3.  מה הן מתודולוגיות העבודה במשרד? האם מתודולוגיות העבודה במשרד פשוטות וחדשניות או מסורבלות ומיושנות?
  4.  מה אני רוצה להיות בסוף ההתמחות? האם "רק" רואה חשבון מבקר או גם רואה חשבון מיומן בעל הבנה עסקית רחבה, וידע במכלול תחומים מעבר לביקורת (חשבונאות, מסים ובעיקר הבנה עסקית).
  5.  מי מלווה את המתמחים במשרד? האם גם שותפים ועובדים בכירים מעורבים בהכוונה ובלימוד שלי, כך שאוכל לקבל ראייה רחבה ועסקית?
  6.  מה אופי התיקים בהן הייתי רוצה לטפל? בדקו סוג, אופי, גיוון וכמות תיקים בהם אתם מתעתדים להיות מעורבים.
  7.  מבנה ארגוני במשרד אם המשרד מכיל למשל גם מחלקה כלכליות ונותן שירותים נוספים (כמו שירותי חשבות וניהול כספים) נוכל להיחשף למטריית מידע רחבה יותר.
  8.  מה האווירה במשרד? נינוחה, מכוונת ומעצימה, או – לחוצה, מזניחה ומצמצמת?
  9.  האם יש אופק תעסוקתי ועסקי במשרד – אולי בעתיד אחליט ללכת לכיוונים של חשבות, אבל תמיד שטוב שתהיה אופציה להתפתחות פנים משרדית.
  10. אינטואיציה – הכי חשוב ללכת עם תחושת הבטן שלנו …
המאמר נכתב מטעם גיל הלוי גולד רואי חשבון ויועצים
Loading Facebook Comments ...
עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close