תוכנית עילית משרד רואי החשבון סומך חייקין (KPMG)

"אז למה סומך-חייקין ? " "אינני יכולה להצביע על סיבה מדויקת, אך אני חשה כי אותו קול פנימי שניתב את דרכי ללימודי חשבונאות באוניברסיטה בהנחה ששם אמצא את מקומי, פעל שנית והניע אותי להחליט שסומך הוא משרד רואה החשבון בו ארצה להתמחות". …תום שנה א' באוניברסיטה, משרדי ראיית החשבון הגדולים מתחילים לקיים ימים מרוכזים לצורך החתמת מתמחים. אנו הסטודנטים הרגשנו מאד חשובים, עוד לא ממש הבנו מה זה חשבונאות וכבר "הגדולים" רוצים אותנו. ביום המרוכז של סומך הציגו בפנינו את "תוכנית עילית": מדובר בתוכנית המיועדת לסטודנטים הבולטים הן בהישגיהם והן בכישוריהם. היום המרוכז האחרון בו נכחתי היה של משרד רואה חשבון סומך חייקין, התרשמתי מאוד וקיבלתי את ההחלטה להצטרף למשרד זה. לגבי "תוכנית עילית" לא הייתי בטוחה שביכולתי להתקבל אליה מכיוון שבשנה הראשונה ציוני בחוג לחשבונאות באוניברסיטה לא הגיעו לרמה של הצטיינות. יממה לאחר הראיון קיבלתי שיחת טלפון שבישרה לי כי התקבלתי להתמחות במשרד וכי אני מועמדת לקבלה ל"תוכנית עילית". מבחן הקבלה לתוכנית כלל הכנת מצגת או הרצאה על כל נושא על פי בחירתי האישית… גם שלב זה עבר בהצלחה. "תוכנית עילית" כללה מספר מפגשים בסמסטר ב' של שנה ב' באוניברסיטה, שבוע מרוכז לאחר תום שנה ב' באוניברסיטה ומספר מפגשים בסמסטר א' של שנה ג' באוניברסיטה. המפגשים כללו הרצאות בנושאים שונים מתחום החשבונאות, כגון: ניתוח דוחות כספיים, ביקורת, חיבור בין התיאוריה החשבונאית לפרקטיקה בראיית חשבון ע"י ניתוח של כתבות ומקרים שונים בשוק. במסגרת הרצאות אלה למדתי על הסיבות ועל הגורמים שהביאו למשבר הסאב פריים, דבר שלצערי, לא קיבל דגש בלימודי באוניברסיטה בחוג לחשבונאות. השבוע המרוכז כלל התנסויות שונות שהועברו ע"י המחלקות השונות במשרד כגון: התנסות בטיפול בסוגיות מס, התנסות במחלקה המקצועית והתנסות בפעילות במחלקה הכלכלית. גולת הכותרת מבחינתי הייתה ההתנסות בבניית תיק ביקורת: יצרנו תיק ביקורת וביצענו בדיקות שונות כגון יישום נהלים אנליטיים שתרמו להבנתנו בקריאת דוחות כספיים, התמודדות עם חשב של חברה מבוקרת- דבר שאינו פשוט בדרך כלל, ועלול להקשות על העבודה של סטאז'ר מתחיל שעדיין לא ממש מבין מהו המידע שעליו ללקט מהחשב. את ההרצאות בשני הסמסטרים ובשבוע המרוכז העבירו לנו עובדים מהמשרד, אנשים מדהימים ששמחתי לפגוש ביום הראשון שלי בפירמה. את השנה המעניינת והמאתגרת סיימנו בהכנת מצגת, התחלקנו לזוגות וכל זוג בחר בנושא המעורר בו עניין. תרומתה של "תכנית עילית":
  1. חיבור בין הפרקטיקה בראיית חשבון לתיאוריה החשבונאית – לימודי הביקורת במהלך התואר שונים ממה שאנו נדרשים לבצע בפרקטיקה בביקורת חשבונות כרואי חשבון ומתמחים בראיית חשבון. ההתנסות בבניית תיק ביקורת היא חשובה ומבהירה כי הצלחה במבחני ביקורת באוניברסיטה לא בהכרח מצביעה על עבודת הביקורת בשטח. בשבוע המרוכז חווינו הדמיה של עבודה בשטח ע"י בניית תיק ביקורת.
  2. המישור המקצועי – התוכנית הקנתה ידע רב בתחומים חשבונאיים שונים- במהלך המפגשים ובשבוע המרוכז קיבלנו סיטואציות חשבונאיות מורכבות ונשאלנו כיצד היינו מתמודדים עימן. מדובר בתהליך של חידוד מחשבתי, יישום מקצועי של התקינה בחשבונאות והתמודדות עם הסוגיות שהיא מציבה בפנינו.
  3. מישור חברתי – ללא ספק, ההשתתפות בתוכנית תורמת מבחינה חברתית- סומך הוא משרד רואי חשבון מאוד גדול ולהגיע לפירמה ביום הראשון לסטאז' בלי להכיר אף אחד, עלול להיות חוויה קצת לא נעימה. בתוכנית יצרנו קשרים עם סטודנטים לחשבונאות מאוניברסיטאות אחרות והכרנו עובדים מהמשרד. אני יכולה לומר, כי ביום הראשון לסטאז' פגשתי מספר עובדים שהרצו לי בתוכנית עילית והרגשתי טוב כששאלו לשלומי ואיחלו לי בהצלחה.
אני יכולה לסכם ולומר שלהיות חלק מהחוויה הזו תרם לי במישור האישי והמקצועי ואני ממליצה בחום לכל מי שמוכן להשקיע להיות חלק מהתוכנית הנפלאה הזו.
נכתב ע"י למורן כ.
Loading Facebook Comments ...
עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close