מחוויות לימודיו של סטודנט לתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים

לפני הלימודים, ידעתי באופן כללי שרו"ח מתעסקים עם דוחות כספיים וענייני מס, אך לא ידעתי בדיוק את תפקידם של רואי החשבון במשק ומהו אופי עבודתם של רואי החשבון. סבא שלי למד במחזור הראשון של משפטים באונ' העברית, וכך גם אבי שהלך בדרכו ולמד שם משפטים, ולכן מבחינתי זה היה אך טבעי לבחור במוסד לימודים זה ללימודי התואר הראשון בחשבונאות. בנוסף, 2 האוניברסיטאות המובילות בארץ בתחומים כלכלה וחשבונאות הינן האונ' העברית ואונ' ת"א, ולכן בחרתי באחת משתיהן. האוירה באוניברסיטה העברית באוניברסיטה גדולה כמו האוניברסיטה העברית, בה לומדים מעל ל- 23,000 סטודנטים, האווירה עשויה להיות שונה מפקולטה לפקולטה ומחוג לחוג, אך באופן כללי ניתן לומר שהאווירה סטודנטיאלית וצעירה, הסטודנטים חברותיים, חיי החברה והתרבות מפותחים והקמפוסים ירוקים ופסטורלים. סיכום שנה א עד ג ללימודי התואר הראשון בחשבונאות אני בחרתי לשלב לימודי כלכלה עם לימודי חשבונאות לתואר הראשון, הלימודים היו לרוב מעניינים ולעיתים אף מאתגרים, מאחר וגיליתי שאני אכן אוהב את התחומים בהם בחרתי. עומס הלימודים אינו נוראי, והשאיר די מקום לבילויים ולפנאי, ואף לעבודה במשרה חלקית למי שבחר בכך. לימודי החשבונאות והכלכלה לא היו כ"כ קשים, אלא דרשו יותר "חרישה" לפני מבחנים כדי להצליח במבחנים, בעיקר בלימודי החשבונאות. אני מצאתי את רוב הקורסים מעניינים למדי. הקורסים שהכי אהבתי בחוגים חשבונאות וכלכלה היו פיננסית א', משפט א' וב' ומיקרו כלכלה. היו מספר קורסים בהם המרצים לא היו מספיק ברורים והחומר לא הועבר בצורה טובה, אך ברוב רובם של הקורסים המרצים היו ברמה גבוהה והעבירו את החומר בצורה ברורה ומסודרת. בנוסף, תמיד ניתן היה למצוא סיכומים שונים משנים קודמות של המרצים, שחיפו לעיתים על הבעיות הנ"ל. אני מאד מרוצה מהעובדה שלמדתי חשבונאות, זהו תחום בעל מגוון אפשרויות התמחות, ולמרות שדבקה בו הסטיגמה של תחום  "אפור" או "משעמם", לדעתי אפשר למצוא בו תחומי עניין רבים. סיכום והמלצות האם הייתי ממליץ לאנשים לבחור באוניברסיטה העברית כמוסד הלימודים ללימודי תואר ראשון בחשבונאות? חד משמעית כן ! היום אני עובד כמתרגל באוניברסיטה העברית ובקרוב אתחיל התמחות בחשבונאות באחת מפירמות ראיית החשבון הגדולות. כרגע שאיפותיי בתחום החשבונאות לעתיד מתמקדות במעבר מבחני המועצה כמו כן, התחלתי לאחרונה לימודי תואר מוסמך בכלכלה ומנהל עסקים, תואר שאני מאמין שיעזור לי בתחום עיסוקי בעתיד.
נכתב על ידי עידן כ.
Loading Facebook Comments ...

תגובות

 1. admin

  יוני 27, 2016

  בתנאי קבלה מופרזים, עדיף לשלם אותו סכום במכללה לא פלצנית, לקבל אותם מרצים ואותו תואר ולא לבזבז שנתיים בלימוד לפסיכומטרי.

 2. admin

  יוני 27, 2016

  אין כל קשר לפלצני, האוניברסיטה העברית זה המוסד הכי טוב שיש ללימודי חשבונאות, זה לא קשור לתנאי קבלה או לא, זה המוסד הישראלי הכי ידוע בעולם מבחינת שם ועדיף שהתואר יהיה ממנו.

 3. admin

  יוני 27, 2016

  מדובר באוניברסיטה הכי טובה בישראל, ספציפית בחשבונאות יש מרצים מעולים, דאובר ואלי פאר. באופן כללי הלימודים מעניינים ומאוד פרקטיים, ירושלים עצמה עיר ממש נחמדה, מלא פאבים ואנשים מכל העולם. מומלץ בחום.

 4. admin

  יוני 27, 2016

  זה לא באמת משנה איפה לומדים חשבונאות, תמיד זה אותם המרצים כך שזה יכול להיות האוניברסיטה הכי טובה בישראל, או הכי גרועה, עדיין בכל מה שקשור לחשבונאות מדובר בחוג זהה בכל המוסדות, וגם המשרדים מתייחסים בהתאם ומשריינים מקומות לכל אחד מהמוסדות.

 5. admin

  יוני 27, 2016

  אני למדתי באוניברסיטה העברית ואני מסכימה עם עידן, מאד נהנתי מלימודי ואני שמחה שלמדתי במוסד זה. החוויה הסטודנטילית היתה מאד מהנה וכן ירושלים הינה עיר מקסימה. עם זאת הלימודים לא היו קלים, לא כפי שהיו יכולים להיות במכללה. בעבר חשבתי שתואר ממוסד אוניברסיטאי חשוב מאד ועדיף על תואר ממכללה, אך לאחר שסיימתי נוכחתי לדעת כי בחשבונאות אין לכך חשיבות, כולם מתקבלים למשרדים ואחר כך זה כבר עיניין אישי. אז אם אתם לא מתקבלים לאוניברסיטה לימדו במכללה זה לא כל כך נורא!

 6. admin

  יוני 27, 2016

  איפה לומדים, גם המכללה למנהל בדיוק באותה רמה כמו האוניברסיטאות אם לא ברמה יותר גבוה, ללימודי מנהל עסקים מגיעים כדי להתברג במשרות טובות, ובוגרי המכללה למנהל תופסים את המשרות הכי נחשקות במשק. תסיקו לבד איפה כדאי ללמוד

 7. admin

  יוני 27, 2016

  בסך הכל המליצו ללמוד בעברית, העובדה שבוגרי המכללה למנהל מתברגים במשרות טובות לא אומרת שבוגרי העברית לא מתברגים במשרות טובות. מי שטוב מתברג במשרה טובה, אני התחלתי בעברית ועברתי אחרי שנה למכללה למנהל משיקולי נוחות, שני המקומות טובים מבחינת לימודי החשבונאות.

 8. admin

  יוני 27, 2016

  זו האוניברסיטה הכי טובה בישראל והכי מוכרת בעולם מבינת האוניברסיטאות בישראל.

 9. admin

  יוני 27, 2016

  לעמוד מול הכיתה ולהקריא מתוך דף לאורך כל ההרצאה – זה לא נקרא מרצה מעולה. לעמוד מול כיתה ולדבר בקצב של מכונת ירייה וכשסטודנטים מבקשים להאט קצת כדי שלפחות מישהו אחד יספיק לסכם – לעשות להם "שששש" – זה לא נקרא מרצה מעולה. לבוא לסטודנטים שנה א' ולספר להם כמה המבחן קשה ושרובם הולכים להיכשל וכל זה בטון מלגלג ומתנשא – זה לא נקרא מרצה מעולה.

הוספת תגובה

ענו על השאלה * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close