תיקון חדש לפקודת מס הכנסה

ראשי פורומים מועצת רואי חשבון תיקון חדש לפקודת מס הכנסה

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • Anonymous

  said

  בשורה (טובה הפעם) למתמחים בראיית חשבון – תיקון חדש לפקודת מס הכנסה מאפשר למתמחים לדחות את מועד קבלת נקודות זיכוי בגין תואר ראשון או שני, לתקופה שלאחר סיום ההתמחות.
  חלק ניכר מהמתמחים בראיית חשבון אינם מגיעים לחבות מס בתקופת התמחותם ואינם מנצלים בפועל את נקודות הזיכוי המגיעות להם בשל היותם בעלי תואר אקדמי. הסיבות העיקריות לכך הן "משכורות העתק" שהם מקבלים, וכן היקפי המשרה הנמוכים יחסית מכורח יציאתם ל"חופשות מועצה".
  תיקון 189 מתקן את סעיף 40(ג) לפקודת מס הכנסה, הקובע נקודת זיכוי אחת למי שזכאי לקבל תואר אקדמי ראשון, ומחצית נקודת זיכוי למי שזכאי לקבל תואר אקדמי שני.
  על-פי התיקון, יחיד הזכאי לתואר אקדמי ראשון או שני בתחום עיסוק שנדרשת בו התמחות והשלמתו היא תנאי להתמחות, יהיה זכאי לבחוֹר בין ניצול נקודות הזיכוי הָחֵל בשנת-המס שלאחַר שנת-המס שבהּ הסתיימו הלימודים, לבין דחיית השימוש בהן לשנת-המס שלאחַר שנת-המס שבהּ סיים את התמחותו (בתנאי שיחל את ההתמחות לא יאוחר משנת-המס שלאחַר שנת-המס שבהּ הסתיימו לימודיו לתואר האקדמי).
  תחולת התיקון נקבעה רטרואקטיבית ליום 1.1.2012, והוא חל על מי שבשנת 2012 טרם סיים את תקופת ההתמחות.
  אייל גיל, רו"ח MBA התמחות במסים | גיל הלוי גולד רואי חשבון ויועצים, שותף מנהל.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close