חשבונאות במכללה למנהל

ראשי פורומים לימודי חשבונאות חשבונאות במכללה למנהל

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • NOFAR

  said

  היי

  יש לי התלבטות די גדולה בנוגע ללימודים ואשמח לשמוע חוות דעת מכם 🙂
  הכיוון הוא ללמוד חשבונאות במכללה למנהל (הפסיכו' לא מספיק לאוניברסיטה, ולעשות עוד אחד לא רלוונטי כרגע), השאלה היא אם ללכת על המסלול הרגיל של לימודי חשבונאות או דווקא על המסלול המשולב עם משפטים. מצד אחד, זה מסלול עמוס אשר לטענת יועצת הלימודים במכללה לא אפשרי לשלב אותו עם עבודה (והשיקול הכלכלי כן משחק כאן תפקיד). מצד שני, אני מניחה שיש יתרון לבוגרי המסלול הזה במציאת התמחות.
  מה אתם אומרים?

  Anonymous

  said

  נופר שלום,

  אני למדתי באוניברסיטת תל אביב, חשבונאות וכלכלה. להלן מסקנותיי מניסיוני כמתמחה בראיית חשבון במשרד גדול, (BIG5) :

  1.פסיכומטרי ומוסד הלימודים – אם לא הוצאת מספיק גבוה, את צודקת בכך שאת לא הולכת לשפר. פשוט חבל על הזמן, (דרך אגב, אם היית לומדת כלכלה למשל לא הייתי אומר לך את זה). חשבונאות זה מקצוע פרקטי ומה שמשנה בו זה הניסיון לא מוסד הלימודים.

  2. מבחינת לימודי חשבונאות עם משפטים – לדעתי כדאי לך ללמוד חשבונאות עם משפטים, זה תחום משלים, ואם את לומדת במכללה אז ממילא אין שם כלכלה.

  3. מבחינת הנושא הפיננסי – זה דיי סביר שלא יהיה לך יותר מדי זמן, כי התארים באמת עמוסים. מה שכן את יכולה לנסות לקבל מלגות או לעבוד בעבודה שיש בה גמישות. או אולי עבודה שניתן לקרוא בה כמו שמירה בבניין מגורים וכו'.

  שיהיה לך בהצלחה.

  Anonymous

  said

  נופר שלום,

  אני חושב שיש מכללות כמו רופין, (לדעתי), ששם שכר הלימוד הוא כמו באוניברסיטה.

  בעיקרון יש מכללות פרטיות בהן שכר הלימוד הוא יקר – 30,000 לשנה.
  וישנן מכללות שגם בהן ניתן ללמוד חשבונאות בעלות של 10,000 ש"ח לשנה, הן מתוקצבות כמו אוניברסיטאות.

  אני מבין אותך מבחינת העלות הכספית, זה מטורף, אני נכנסתי לחובות בלימודים. מלבד שכר הלימוד יש את המחיה שעולה עוד כמה אלפי שקלים לחודש.

  אלמוני

  said

  לנופר,
  המסלול המשלב משפטים עולה מעל 100,000 שקל…אם את שוקלת את המסלול הזה במכללה למנהל כנראה שהשיקול הכלכלי אצלך לא מהווה בעיה גדולה 🙂 אם כן..יהיה לך מאוד קשה לשרוד, הלימודים בחשבונאות, למרות שהם במכללה, הם לא קלים, ודורשים השקעה, והלימודים במשפטים אומנם קלים יותר, אבל כמות החומר והקורסים גדולה. יהיו לך סימסטרים עם 10 קורסים, ויותר.
  מה שאומר שבתקופת בחינות של חודש יהיו לך 10 בחינות(וזה עוד ללא מועדי ב), אני לא רואה איך תוכלי לשלב את הלימודים האלה עם עבודה, אפילו בחצי בשרה.

  בסופו של דבר ברור שלבוגרי משפטים יש יתרון במציאת התמחות על פני כאלה שלא, ואם יש לך את האפשרות לעשות את התואר הנ"ל מבחינה כספית, הייתי ממליץ לך.
  שוק הראיית חשבון הולך להיות מוצף בשנים הקרובות עקב פתיחתן של מכללות למיניהן, ומסלולי הסבה ל"אקדמאים" אשר מציפים את השוק במאות רואי חשבון כל שנה, ולכן יגיע היום ש"רק" תואר בחשבונאות לא יספיק בשביל למצוא התמחות טובה(בשכר הגובל במינימום..) ויחפשו את האנשים שיש להם הכשרה נוספת.

  Anonymous

  said

  אני מסכים עם אורי, המקצוע חשבונאות הופך להיות בדיוק כמו משפטים לצערי הרב. אני חשבתי שאני לומד מקצוע מאוד מבוקש שקופצים על הבוגרים שלו, אבל התאכזבתי לגלות שעודף המתמחים בשוק הוא בלתי יאמן. המשרדים ואני לא מדבר רק על ה – BIG 4 לא טורחים לחזור אליך אפילו. קשה מאוד למצוא התמחות ואתה לא יכול לבחור באיזה תחום אתה רוצה להתמחות אלא במה שמציעים לך במשרד, שלא לדבר על זה שיש לי חברים שעובדים במשרדי רו"ח אבל ההתמחות שלהם היא בכלל בעבודה בפרויקטים ומכרזים של הממשלה או של עיריות, הם אמנם מקבלים את ההתמחות אבל עובדים יחד עם כלכלנים, בקיצור – אין קשר למקצוע.

  סליחה אם ייאשתי אותך לפני שהתחלת ללמוד.

  NOFAR

  said

  אורי, העניין הוא שכשאתה בוחר מה ללמוד אתה חושב קודם כל על העתיד, על הפרקטיקה של המקצוע.
  עם כסף איכשהו אפשר להסתדר- יש פקדון צבאי, חסכונות מעבודה, מלגות, במכללה למנהל יש אפילו הסדר מימון שנשמע מצויין.. מה גם שחשבתי לשלב תוך כדי עבודה. משהבנתי שזה ככל הנראה לא יתאפשר התחלתי לחשוב ריאלי יותר והשיקול הכלכלי הפך להיות במרכז ההתלבטות, ופחות העומס והקושי של שילוב שתי המקצועות יחד.
  בקיצור, רק משכנתא תוכל לעזור במקרה הזה 😆
  אגב,כששאלתי על מה עדיף ללמוד רציתי בעצם להבין עד כמה זה קריטי מבחינת חיפוש התמחות לשלב עוד משהו עם חשבונאות, כדי לדעת האם כדאי לעשות מאמץ כלכלי לא פשוט בכלל כדי לממן את התואר המשולב (ולא נשכח את הוצאות המחיה כמו שצויין כאן קודם).
  לגבי מכללות אחרות- האמת שלא ביררתי יותר מדי על מקומות אחרים, ואני לא יודעת גם עד כמה כדאי. ישנם מקומות עבודה שאשכרה דורשים רק בוגרי אוניברסיטאות.. אז אם לא אוניברסיטה כדאי ללמוד במקום שיש לו שם טוב בשוק העבודה.

  בקיצור, יש לי עוד על מה לחשוב.
  אני מודה לכולם על התגובות..
  אשמח לשמוע תגובות נוספות גם מחבר'ה שלומדים במכללה..

  NOFAR

  said

  צבי, זה בדיוק העניין.
  בגלל שהתחרות גדולה צריך יתרון כלשהו כשבאים לחפש התמחות.
  אם לא זה מי היה חושב לשלב עוד משהו עם חשבונאות? המקצוע הזה מספיק תובעני גם כשלומדים אותו לבד..

  אלמוני

  said

  לנופר,
  יש לך עוד אופציה, אולי היא יותר קשה, אבל היא גם הרבה יותר "כלכלית" וגם הרבה יותר טובה לעתיד שלך: להשקיע שנה בלימודי פסיכומטרי ולשפר בגרויות. וללכת ללמוד את התואר המשולב באוניברסיטה.
  ברור שהלימודים עצמם יהיו יותר קשים, ויהיה לך יותר קשה לשלב עבודה, אבל שכר הלימוד הוא נמוך בהרבה,הלימודים באוניבריסטה יחסכו לך 50,000 ש"ח לפחות לאורך תקופת הלימודים, ובנוסף יש מעונות סטודנטים אשר מוזילים את עלות המחיה,וכמובן שהתואר נחשב הרבה יותר בשוק.
  האם זה לא שווה לך שנה אחת של פסיכומטרי+שיפורי בגרויות?

  Anonymous

  said

  נופר, אני מוכרח לומר שאני לא מסכים עם העצה של ללמוד עוד פעם לפסיכומטרי, זה פשוט לא שווה את זה !

  אני גם לא הוצאתי פסיכומטרי גבוה, אז למדתי את התואר במכללה והתקבלתי לעבודה באחד מה – BIG 5, אני יכול להבטיח לך שרמת התואר במכללה לא נופלת מהרמה באוניברסיטה, ולראייה, שיעורי המעבר של מבחני המועצה אצל כל האוניברסיטאות והמכללות דומים מאוד.

  לכן, אין טעם להפסיד שנה מהלימודים רק כדי להצליח, (אולי) להתקבל לאיזו אוניברסיטה. לגבי התמחות, אנשים בוכים אבל בסופו של יום כל מי שרוצה מוצא מקום לעשות בו את ההתמחות. אני עבדתי בעבר במשרד רואה חשבון קטן ולאחר מכן עברתי לעבוד בביג 5, (שזה אחד מחמשת משרדי ראיית החשבון הגדולים בשוק – איפה שכולם רוצים להתמחות). במקצוע שלנו חשוב הניסיון וללמוד פסיכומטרי שנה לא יתן לך ניסיון רלוונטי כדי להיות רואת חשבון טובה.

  אני מציע לך לנסות לקבל הלוואות מההורים ולנסות לקבל מלגות ולדבר עם הנהלת המכללה ולברר איך יכולים לסייע לך לממן את התואר, זה שווה את זה.

  NOFAR

  said

  תגובה למתמחה במשרד גדול-
  באיזו מכללה למדת? שילבת עוד משהו עם התואר בחשבונאות?

  אורי,
  אני לא כ"כ בטוחה שזה שווה את זה. אולי זה ישמע שטותי אבל אחרי 3 שנים צבא ועוד שנה וחצי של עבודה הלימודים חסרים באיזשהו מקום והגיע הזמן להתחיל לחשוב על העתיד. התעודת בגרות שלי טובה, הפסיכומטרי לא כ"כ מספיק ווואלה לא בא לי עכשיו להתעסק שוב בשטויות של הפסיכומטרי בזמן שכולם מסביבי כבר מסיימים אוטוטו שנה שנייה באוניברסיטה.

  Anonymous

  said

  אני למדתי חשבונאות במכללה למנהל, אבל איתי במשרד עובדים אנשים שלמדו ברופין, מישהו אחד למד בקרית אונו ומתמחים איתי עוד רבים שלמדו במכללה למהל. אז לשאלה אם תוכלי להתקבל למשרד גדול, התשובה היא כן. אבל אין ליפות את המציאות, יש היום הרבה יותר מתמחים וסטודנטים לחשבונאות מאשר היו בעבר. אם בעבר הייתה מלחמה של המשרדים על המתמחים החדשים, היום המצב הוא הפוך וזה מורגש. אף אחד לא חיב לך כלום ויש הרבה שמחכים בתור לעבוד באחר מה – BIG 5… זה משפיע על המשכורת הנמוכה ועוד. לכן כן הייתי לומד משפטים עם חשבונאות זה נותן לך עוד יתרון.

  NOFAR

  said

  אחלה, תודה רבה לכולם על ההתייחסות.. שבוע טוב 🙂

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close