חשיבות ממוצעים בקבלה לעבודה

ראשי פורומים לימודי חשבונאות חשיבות ממוצעים בקבלה לעבודה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • Anonymous

  said

  שלום לכולם , רציתי לדעת כמה לדעתכם חשוב הממוצע בסיום התואר לקבלה למשרדים גדולים , סתומרת איך הממוצע משפיע על הקבלה אם בכלל ומה לדעתכם זה ממוצע טוב.

  אלמוני

  said

  הממוצע משפיע, אבל הוא לא גורם חשוב כמו שאתה חושב..
  הממוצע עצמו כמספר אינו רלוונטי, יש לראות את ממוצע ביחד למוסד שבו למדת – ברור לכל שממוצע 80 בחשבונאות ומשפטים באוניברסיטה העבריתת"א "שווה" יותר מממוצע 80 במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות במכללת קרית אונורמת גן וכו'.
  יש חשיבות גדולה יותר למוסד הלימודים,לנסיון התעסוקתי שלך, ולתואר הנוסף שאתה לומד עם חשבונאות.

  אם השאלה הבאה שלך היא: האם כדאי לעבוד בתחום תוך כדי התואר כדי לצבור נסיון ובכך להסתכן בממוצע נמוך? – לך על זה בלי לחשוב פעמיים.

  בהצלחה.

  Anonymous

  said

  הממוצע בחשבונאות לא משנה לא בגלל שאין לו משמעות, אלא בגלל האופן בו משרדי ראיית החשבון מגייסים את המתמחים שלהם. מכיוון שבביג 4 מגייסים אותך כבר בשנה א, לעתים לאחר הסמסטר הראשון לא באמת יש משמעות לציונים שלך, יתכן שאתה תצליח מאוד בשנה הראשונה אבל בשנה ב ללימודי חשבונאות לא תצליח בכלל. לכן מה שבודקים הוא יותר המוסד האקדמי בו אתה לומד את התואר בחשבונאות וכמו שאורי אמר, גם החוג השני שאתה לוקח משמעותי, בעיקר אם אתה לומד עם חשבונאות כלכלה או משפטים שנחשבים תחומים שמי שלומד אותם משקיע יחסית הרבה בתואר שלו.

  Anonymous

  said

  אם באמת אין חשיבות לממוצעים אז איך המשרדים הגדולים עושים סינונים בין האנשים?

  Anonymous

  said

  המשרדים עושים ממוצעים עם מה שיש להם. אתה צודק שיש להם בעיה בנושא, זה נובע מהעובדה שיש תחרות על מתמחים איכותיים. ניר קופמן האחראי על גיוס מתמחים בקסלמן וקסלמן PWC אמר שהוא הציע לכמה משרדים מה – Big 4 שהם יתחילו לגייס רק לאחר שנה ב ללימודי חשבונאות אבל הם לא הסכימו, זה בגלל שיש תחרות עזה על מתמחים איכותיים. אז מה שקורה שכל משרד רואי חשבון פועל לגייס את המתמחים הטובים ביותר, וזה יוצר משחק שבו התוצאה היא שאם המשרד רואי חשבון לא מתחיל לגייס הכי מוקדם שניתן אז המתחרים שלו יגייסו מתמחים לראיית חשבון יותר מוקדם ממנו וכך יוכלו למיין מרשימה של מתמחים איכותיים יותר.

  כמובן שכולם יוצאים מכך נפסדים, כי המשרדים נאלצים להסתמך על הנתונים הקיימים להם – למשל, ההיסטוריה של המועמד, מה הפסיכומטרי שהוא קיבל, מה הציונים שהוא קיבל בסמסטר הראשון ללימודים, הרושם הראשוני שהמועמד עושה בראיון עבודה במשרד רו"ח עם מנהלת כוח אדם ועם השותף הרלוונטי ועוד.

  כמו כן, הסטודנטים לחשבונאות לא באמת יודעים מה התחומים בהם ניתן להתמחות ובמה כדאי להם לעבוד בעתיד במשרד רואי חשבון ולכן הם הולכים למין פול של מתמחים והמשרד קובע להם לאן הם ילכו.

  בקיצור, לא מצב אידיאלי אבל כל עוד הנושא לא יעוגן בתקנות אין לזה פתרון.

  דרך אגב, במשפטים מנסים עכשיו בלשכה שלהם לשנות את החוק כך שניתן יהיה להתמחות רק לאחר סיום התואר. אולי יעשו זאת גם בחשבונאות.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close