לימודים במכללה

ראשי פורומים לימודי חשבונאות לימודים במכללה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • אלמוני

  said

  שלום רב,
  רציתי לדעת איך הלימודים במכללת כרמל בחיפה או במכללת ר"ג.
  קראתי את המאמר על ר"ג וזה די הרתיע אותי שכן לא מתקבלת תעודה של תואר ראשון בסיום הלימודים.
  כרמל היא מכללה חדשה וכמדומני אין לה הכרה בכלום כרגע , עדיין יש אפשרות ל"נבא" איך היא תתפס בעיני המעסיקים (בעיקר ביג4 ) ?

  הבנתי שהמכללה למנהל מעולה אבל הם השכר לימוד הוא עצום בנוסף למגורים מה שמיקר בטירוף את הלימודים.
  מישהו למד במכללה למנהל ושכר דירה בנוסף ?
  איך הוא הצליח לממן את הלימודים ?

  אשמח לשמוע דעות המלצות וכדומה על המוסדות שציינתי…
  תודה

  Anonymous

  said

  לפי מה שאני יודע ברמת גן נפתחה תוכנית חדשה שמלמד בה הצוות של דאובר והוא גם ראש החוג בחשבונאות באוניברסיטה העברית, אם דאובר הוא זה שמלמד שם אז אין לך מה לדאוג אבל תוודא את זה עם המוסד לפני שאתה מתחיל שם.

  במאמר שאתה מדבר עליו, קראתי גם מתייחסים לדעתי לתוכנית הישנה שלהם ללימודים להכנה לבחינות המועצה בלבד.

  בהצלחה

  אלמוני

  said

  מי זה דאובר? לא אומר לי כלום ( סליחה על הבורות )
  למען האמת , ר"ג עושה עלי רושם לא כל כך טוב במיוחד בזכות שירותי המזכירות שלהם שיצא לי להיחשף בשיחות איתם .

  אשמח לקבל חוות דעת על חשבונאות במכללת כרמל ..
  תודה

  Anonymous

  said

  לא מכיר את מכללת רמת גן או כרמל, אבל אני כן מכיר את דאובר,

  מדובר במרצה לחשבונאות שמנהל את החוג באוניברסיטה העברית ובעוד כמה מוסדות. הוא מרצה מצוין לחשבונאות.

  אני יודע שהוא מלמד בקריית אונו.

  לגבי מכללת כרמל, אני מניח שזה חוג חדש לחשבונאות, אז אחד הדברים שהייתי בודק זה מי מלמד שם את הקורסים בחשבונאות ובייחוד בחשבונאות פיננסית ובביקורת.

  אלעד

  אלמוני

  said

  אמממ ממה שראיתי תחת מנע"ס התממחות חשבונאות אלו המרצים שלהם
  * סגל מרצים מוביל – המרכז האקדמי כרמל בחר בקפידה סגל מרצים מוביל המשלב מוניטין אקדמי רב שנים עם ניסיון מעשי מרשים. ליווי צמוד של הסגל האקדמי יאפשר לכל סטודנט לפתח את יכולותיו האינטלקטואליות ולרכוש מיומנויות אקדמיות.
  בין סגל המרצים במרכז האקדמי כרמל: פרופ' ביגר נחום, רו"ח אבוחצירא יובל, ד"ר אבני גיורא, פרופ' בן-אוליאל ריקרדו, גב' גביש איריס, ד"ר גימון אלי, ד"ר גרוס חיה, ד"ר ג'רייס חוסאם, רו"ח דאנג'לי שאול, ד"ר דוידוב משה, רו"ח טפר תומר, ד"ר כוכבי יצחק, רו"ח, פרופ' כפיר אהרון, ד"ר לביא שטיינר אורנה, רו"ח להט אילן, ד"ר מלמד יוסי, מר נעמן שמעון, ד"ר פורשנר זיוון, השופט פיזם חיים, ד"ר פרצ'ב עופר, ד"ר קולן מיכל, ד"ר קופרמן אלכס, ד"ר קליגר דורון, ד"ר שחף יעקובי דליה, ד"ר שטרן שמעון , רו"ח שקולניק קובי וגב' רויטל סבג.

  אלמוני

  said

  עם כל הכבוד לכל המכללות החדשות שצצות כמו פטריות לאחר הגשם…הדבר החשוב בתואר בחשבונאות(וגם במשטים לצורך העניין) הוא מציאת ההתמחות וההשתלבות בשוק העבודה.
  הרמת הלימודים שכולם מדברים אליה לא ממש רלוונטית מכוון שיש בחינות מועצה וכולם חייבים ליישר קו ולהגיע לאותה רמה, בין אם למדת באוניברסיטה העברית או במכללת "שקר כלשיהו".
  נכון להיות שוק העבודה בראיית חשבון הולך לכיוון שנמצא בו שוק העבודה של משפטים – הצפה. והכל בגלל אותן מכללות קיקיוניות.
  עצתי לכל מי שחושב להשתלב בתחום ואין לו קשרים – שילך ללמוד במקום שנותן ערך מוסף מבחינה של קבלה לעבודה.
  מכוון שעוד 4-5 שנים פשוט יזרקו לפח קורות חיים של מישהו שלא למד במוסד מוביל(מה שקורה עם משפטים עכשיו, והתחיל כבר במשרדים הגדולים בחשבונאות).

  Anonymous

  said

  אורי, מה שאתה אומר לא בהכרח נכון, אין ספק שמקצוע ראיית החשבון הולך לכיוון של הצפה זה ברור בגלל כל המקומות שהתחילו ללמד חשבונאות. אבל גם במשפטים יש בוגרי מכללות רבים המצליחים להשתלב בשוק יפה. אני מסכים שאם סיימת באוניברסיטת תל אביב או באוניברסיטה העברית סביר שיהיה לך קל יותר למצוא מקום עבודה אבל מבחינתי למשל לעבוד קצת במטרה למצוא מקום עבודה זה לא דבר כל כך גרוע. אם צריך מנסים להפעיל קשרים ומסתפקים בשכר נמוך למשך שנתיים, (אפשר לחשוב שבמשרדים הגדולים משלמים יותר…), כמו כן אם אתה מצטיין במכללה אז יתכן שהמרצים שלך יתנו לך המלצה וכך ניתן להתקדם.

  לגבי מי שמתלבט, ברור שעדיף ללכת לאוניברסיטה אם מצליחים להתקבל, אבל מה אם אתם לא טובים בפסיכומטרי או שאין לכם חשק להשלים בגרויות ופסיכומטרי במשך שנתיים ? אולי במקרה זה עדיף מכללה.

  לגבי מכללת כרמל, אני לא מכיר את המרצים שם, האם בדקת באיזה מקומות נוספים הם מלמדים ?

  אלמוני

  said

  שלום
  בהמשך לשרשור לעיל אני מצרף רשימה דווקא של המרכז האקדמי רמת גן..

  סגל אקדמי מנהל עסקים:
  דיקן :פרופ חיים לוי, ראש חוג : ד"ר שילה ליפשיץ
  פרופ דרור צוקרמן ,פרופ ארתור מידן, ד"ר אופיר ברנע , ד"ר ליאור דוידאי,ד"ר אמיר הורקין ,ד"ר רימונה פלס..
  מרצים מן החוץ :
  פרופ ברוך מבורך , פרופ יורם עדן ,פרופ פבלו לרנר, ד"ר ליאור אמסלם , ד"ר אורי בן אוליאל , ד"ר שלהבת ליבוביץ צור , דר גיא קפלנסקי,דר איתמר שבתאי,ד"ר לאה שילה,רוח איל אסייג ,דוד ברודט , רוח יובל גרנות,גב הדס גלנדר, רוח שלמה דאובר,רוח שלומי וינר ,רדיאנו כלילא , גב מיכל פז אשכנזי,גב קולוין צפנת, רוח איריס שטרק גב רחל שלום-גילה.

  איך הסגל הזה?
  הבנתי שהם מקבלים הכרה מלאה מהמלג תוך חודש חודשים

  אלמוני

  said

  ברחה לי התגובה , ממשיך….

  האם תיהיה אפשרות להתקבל לביג4-5-6 עם תואר של ר"ג?

  Anonymous

  said

  למתעניין שלום,

  אני רוצה לסדר לך את התפיסה לגבי לימודי חשבונאות ועבודה בתחום החשבונאות בכלל.

  קודם כל, סגל המרצים שציינת הוא ללא ספק טוב, (בחלקו הגדול). מדובר במקרים רבים באותם מרצים המלמדים גם באוניברסיטאות.

  לגבי מכללת רמת גן, תראה, יש היום מעל 20 מוסדות ללימוד חשבונאות בארץ. זה המון, וזה גם המצב של המקצוע היום. מתחילים לראות ניצנים של הצפה. המשמעות ברורה, קשה יותר להתקבל להתמחות, בייחוד במצבים בהם יש משבר כלכלי כמו היום.

  מבחינתך, אם אתה לא מתקבל לאוניברסיטה, תבדוק למה, אם נראה לך שקשה מדי לשפר את הציונים לך על מכללה. אני אישית חושב שמבחינת מכללה עדיף ללכת על מי שלוקח פחות כסף. לגבי השאלה על המשרדים הגדולים, זה מאוד תלוי בך, אם אני הייתי לומד במכללה הייתי דואג לעבוד ולצבור ניסיון במהלך התואר ואז הייתי מגיע עם יתרון על בוגרי אוניברסיטאות שהרבה פעמים לא עובדים.

  כמו כן, זה תלוי במצב בשוק, ברגע שיש שוק שדוהר מעלה המשרדים מגייסים ואז אפשר להתקבל גם ממכללות. וגם אצל המשרדים הגדולים. כמו כן, אם יש לך ניסיון בשוק אז המניות שלך עולות.

  דבר נוסף הוא, לא תמיד משרדים גדולים זה המקום הכי טוב לעבוד בו, תלוי מה אתה רוצה לעשות ומה אתה רוצה מבחינת הקריירה שלך.

  לסיכום – אתה עוד לא יודע מה זה חשבונאות, להסתכל על המשרדים הגדולים זה רחוק מדי לדעתי. השאלות של – "האם יקבלו אותי עם סגל מרצים X או Y" לא נכונות. זה טריק שיווקי של חלק מהמוסדות, רוב המשרדים בכלל לא יודעים מי מלמד איפה.

  בכל אופן, אל תתרגש מבחינת המקום, תתחיל ללמוד ואם תאהב חשבונאות סביר שתצליח. הבעיה עם חשבונאות שהרבה אנשים לא אוהבים את התחום ועדיין לומדים אותו, זה כבר סיפור אחר.

  אלמוני

  said

  לא בא בחשבון מבחינתי לשפר בגרויות ופסיכומטרי , הפער גדול מידי ..
  אני מה שמציק לי זה שהתואר חדש ואני לא יודע איך הוא נתפס בחוץ ..
  המכללה למנהל למשל אני יודע שהמסלול מעולה והבינתחומי על אף שהוא חדש – טוב נו זה הבינתחומי כבודו במקומו מונח .
  מה חשוב לי ? לעבוד בתפקידי מפתח כמו סמנכל כספים חשב ותפקידים בכירים נוספים ,דבר שהבנתי שאפשרי אם אתה יוצא מאחד מהמשרדים של הביג 4-5-6

  אלמוני

  said

  השאיפה היא כמובן להגיע לתפקידי מפתח כמו סמנכל כספים או חשב אבל כובן שכמה שיותר גבוה.
  מה שמדאיג אותי זה שהמכללה היא חדשה (לא כמו המכללה למנהל או הבינתחומי שכבודה במקומה מונח ) בחשבונאות ולא ידוע איך היא נתפסת בעיני מעסיקים.

  Anonymous

  said

  אני חושב שזה בכלל לא משנה אם אתה מגיע מהבינתחומי או ממכללת רופין, שתיהן מכללות. אם כבר אז יש הבדל בין אוניברסיטה לבין מכללה. דרך אגב, לא ברור מדוע אתה לא הולך ללמוד בבינתחומי אם אתה חושב שהוא יותר טוב ?

  כמה עולה ללמוד במכללת רמת גן ?
  כמו כן, לגבי הנושא של ליהיות חשב או סמנכ"ל כספים, אז מה שאמרו לך פה זה נכון, תתחיל לעבוד עכשיו, במהלך התואר בתחום, תשתדל אפילו לעבוד בחברה במחלקת הנהלת חשבונות ותתחיל לצמוח מלמטה, אם אתה מכיר מישהו מהמשפחה שלך שיכול לקשר אותך עם חברה רצינית אז תעבוד שם במחלקת כספים. העניין הוא לצבור כמה שיותר ניסיון.

  ישראל זה לא אמריקה, לא כל כך משנה פה מאיפה אתה מגיע, יותר חשוב אם יש לך קשרים. בטח כשמדובר במכללות, הרי הבינתחומי זה לא הרווארד, זה שאתה מגיע משם לא אומר שאתה יודע לעשות עסקים יותר טוב ממי שהגיע ממכללת רמת גן, בוא נשים דברים על השולחן. אולי הם ממותגים טוב יותר כי הם משקיעים בזה אבל תכלס אין באמת הבדל. מה שכן, תבדוק לגבי העלות של כל אחת מהמקומות ולדעתי לך על הזול יותר.

  Anonymous

  said

  אני סיימתי באוניברסיטה שנחשבת טובה בתקופה לא טובה ובכלל שלא הייתי עם ציונים טובים לא קיבלו אותי למשרדים הגדולים, לעומת זאת חברה שלי שסיימה במכללה לא מוכרת ועבדה במהלך חלק מהתואר וסיימה עם ציונים כמו שלי התקבלה למשרד גדול בשנת 2007 כי אז הייתה תקופה טובה והיא עוד לא עשתה התמחות !

  אני מציעה לך להתחיל ללמוד כמה שיותר מהר ובמקביל לחפש עבודה, אחר כך תדאג לאיך להתקבל לחברה טובה. תעשה שלב שלב, אני עכשיו עובדת במשרד בינוני וכשהמצב ישתפר אני גם מתכוונת לעבוד איזה שנה במשרד גדול ומשם לצאת לחברה.

  Anonymous

  said

  אין ספק שעדיף למצוא עבודה כמה שיותר מהר, אני עבדתי במחלקה מסוימת במשרד רואי חשבון גדול ורציתי לעבור למחלקת ביקורת ובגלל המצב הבעייתי בשוק לא רצו לקבל אותי למחלקה אחרת אז עברתי לעבוד במשרד בינוני שם הסכימו לקבל אותי וגם העלו לי את השכר. בטוח שעדיף מלחכות בבית.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close