לימודי חשבונאות – האם העובדה שבמכללות מרצים טובים יותר

ראשי פורומים לימודי חשבונאות לימודי חשבונאות – האם העובדה שבמכללות מרצים טובים יותר

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • Anonymous

  said

  שלום לכולם, התפרסמה כתבה בדה – מרקר, לגבי זה שהרבה מרצים עוברים למכללות מהאוניברסיטאות. זה כי האוניברסיטאות משלמות פחות כסף והמכללות שאינן מתוקצבות יכולות לשלם הרבה יותר, והרבה יותר זה בעשרות אלפי שקלים.

  השאלה היא האם בלימודי חשבונאות המצב לא זהה ? הרי כל המרצים הטובים עוברים ללמד חשבונאות במרכז הבינתחומי ובמכללה למנהל. אז האם לא עדיף ללמוד חשבונאות במכללות הללו ?

  נכון, משלמים יותר כסף, אבל מכיוון שמדובר בלימודי חשבונאות, הבוגרים שלו צפויים להרוויח הרבה יותר בהמשך הדרך ולכן ויכולים לספוג את העובדה שיהיו להם חובות בסיום התואר.

  בנוסף, מי שמסיים חשבונאות בבינתחומי, יש לו ביד תואר ממוסד שנחשב יוקרתי. האם אין לכך משמעות ?

  אשמח לקבל את התגובות של הגולשים.

  תודה

  אלמוני

  said

  מה עניין שמיטה להר סיני?
  לבינתחומי יש כנראה קשרים בדה-מרקר כי הכתבות שם תמיד מהללות אותם.

  הכתבה התייחסה למרצים למנהל עסקים במגמת שיווק, ולמגמה כללית של מרצים-חוקרים אשר הגיעו למעמד מסויים באוניברסיטה, ועכשיו הם בשלב של "לעשות לביתם", פעם הם היו עושים את זה בחו"ל, אבל היום הם לא צריכים לנסוע עד קליפורניה, הם יכולים לעשות זאת במרחק של חצי שעה נסיעה מתל אביב.

  לחשבונאות זה לא רלוונטי כלל.
  גם באוניברסיטאות (לפחות באוניברסיטה העברית איפה שאני למדתי) כל המרצים הם "מן-החוץ" – מה שאומר שהם במקביל עובדים במשרדי רו"ח או במשרדי ממשלה בתפקידים בכירים. וגם באוניברסיטת תל אביב למיטב ידיעתי המצב זהה.
  לדוגמא בעברית מלמדים המרצים עם אחוזי המעבר הכי גבוהים בארץ: אלי פאר ושלמה דאובר בפיננסית, וניר זיכלינסקי ואריאל פטל בביקורת.

  מי שרוצה לראות את אחוזי המעבר האמיתיים ולא להקשיב לפרסומות מוזמן לראות אותם באתר של מועצת רואי החשבון כאן:

  http://www.justice.gov.il/MOJHeb/MoezetRoeiHasbon/Statistikot/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%93+%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%95+2009.htm

  נ.ב
  מי מחשיב תואר מהבינתחומי לתואר יוקרתי?!!?
  זה שלאבא שלך יש 100 אלף שקל לא הופך את התואר שלך ליוקרתי!

  Anonymous

  said

  אני גם חושב שיש איזה עסקה בין דהמרקר לבין הבינתחומי כי תמיד יש שם כתבות שמשוות את הבינתחומי לאוניברסיטאות והן כאילו מוטות לטובת זה שמרצים כמו לדוגמה בתואר בחשבונאות עוברים ללמד בביתנחומי על חשבון האוניברסיטאות ואז הם מכניסים כאילו כבדרך אגב שסטונטים מעדיפים ללכת ללמוד בבינתחומי מאשר באוניברסיטאות, השאלה אם זה נכון. אם זה היה נכון אז הדרישות קבלה לבינתחומי היו יותר גבוהות מאשר לאוניברסיטאות. זה לא המצב ! בעוד שבחוג לחשבונאות באוניברסיטאות המקומות מתמלאים מיד, ולא ניתן להתקבל שם ללימודים ללא ציונים טובים, אלא במקרים חריגים, בבינתחומי אתה לא נדרש לממוצע מסוים, אתה יכול להתקבל גם אם הציונים שלך לא משהו.

  אני מניח שהרבה כתבות שם ממומנות על ידי הבינתחומי. בין היתר בחוג לחשבונאות בביתחומי.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close