מבחני מועצת רואי חשבון

ראשי פורומים מועצת רואי חשבון מבחני מועצת רואי חשבון

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • Anonymous

  said

  נראה כי האוניברסיטאות לא באמת כל כך חזקות כמו שהן מציגות את עצמן…

  בשנים האחרונות יש מגמה חזקה של התחזקות המכללות.

  אלמוני

  said

  בשנים האחרונות הבחינות היו קלות יותר בגלל שינויי התקינה והרצון של המועצה "לנקות את השטח".
  ולכן לא רואים הרבה הבדלים בין המוסדות..אגב מי שמלמד בחלק מהמכללות מלמדים גם באוניברסיטאות כך שאין באמת הבדל,

  ההבדל המהותי הוא בשכר הלימוד,בתואר שמקבלים בנוסף(באוניברסיטאות לרוב עושים תואר בכלכלה ובמכללות לא), וברמת הסטודנטים אשר מצליחים להתקבל לאוניברסיטה.
  מבחינת החומר שמלמדים – בגדול, בסוף שנה ד' בכל המוסדות כולם יודעים את אותו החומר ומכוון שבחינות המועצה בחשבונאות ממש לא מודדות את היכולות של השכל, אלה את היכולות של התחת, לא תראה הבדלים גדולים באחוזי המעבר.

  Anonymous

  said

  בעוד שבחשבונאות פיננסית המבחן מזמן כבר לא מסנן אף אחד בביקורת רואים את ההבדל בין האוניברסיטאות לבין המכללות ובאופן כללי הציונים של האוניברסיטאות גבוהים יותר.

  המגמה של התחזקות המכללות היא לא באמת מגמה היא נובעת מכך שהמבחנים לא מסננים.

  Anonymous

  said

  כל התגובות המתייחסות להבחנה בין מוסדות ובטח אלה המפארות את האוניברסיטאות ממש לא נכונות, כל סטודנט רוצה לטעון שהמקום בו למד הוא המקום הכי טוב וכולנו מכירים את זה. האמת היא שדווקא במכללות משלמים טוב יותר ולכן המרצים הנחשקים יותר מלמדים שם-איכות הסטודנטים עשויה להיות במעט נמוכה יותר אך לא בחתך המצטיינים וכו'..שחשבונאות וביקורת לא לגאונים ומי שלומד עובר.

  Anonymous

  said

  מה שאתה אומר זה שהממוצע של הסטודנטים נמוך יותר במכללות והמצטיינים במכללות ובאוניברסיטאות זהים מבחינת האיכות, אני מסכים עם הקביעה הזו, אבל לדעתי זה נכון רק בשנתיים הראשונות כי לאחר מכן מי שלא מתאים לחשבונאות גם ככה עוזב את המקצוע וגם במכללות נשארים הסטודנטים היותר חזקים, כך שמי שמסיים את שנה ג או ד אין הבדל כבר בינו לבין הבוגרים של האוניברסיטאות.

  אלמוני

  said

  אני לא מבין איך אנשים מגיעים למסקנות כאלה הזויות…
  הרי מי שהולך ללמוד במכללות הוא(למעט מקרים בודדים מאוד) מי שלא התקבל לאוניברסיטאות.
  ולכן גם התלמיד הממוצע באוניברסיטה הוא בעל נתוני פתיחה גבוהים בהרבה וכמובן שכך גם האחוזון העליון.
  אני אישית מכיר מספק מקרים של סטודנטים שנכשלו באוניברסיטה, עברו למכללה וסיימו בהצטיינות, האם זה אומר שהם באותה רמה של המצטיינים באוניברסיטאות – כמובן שלא.

  כל זה נאמר באופן כללי כמובן.
  שכמסתכלים פרטנית על מקצוע החשבונאות המצב אינו חד משמעי מכוון שלא צריך יותר מדי אינטלגנציה לסיים את התואר(גם באוניברסיטאות) ולהיות רואה חשבון.
  אז האם הבוגרים של האוניברסיטאות(בממוצע, וגם באחוזונים העליונים) איכותיים יותר? – כמובן.
  האם הם יהיו רואי חשבון טובים יותר? – לא בטוח.

  Anonymous

  said

  תבדוק לפי מועד א בלבד, כדי לקבל תוצאות אמינות לגבי ה"חוזק" של הסטודנטים לחשבונאות, כל היתר זה סטייה של התוצאות שלא אומרת שום דבר. כי אם תבדוק את מי שנבחנו במבחני מועצה שלוש פעמים ומעלה תראה שהם כמעט לא עוברים אז הם מורידים את הממוצע באופן ניכר וצריך פשוט לנכות אותם מהמדגם.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close