שיעורי מעבר בבחינות מועצת רואי חשבון מול רפואה

ראשי פורומים מועצת רואי חשבון שיעורי מעבר בבחינות מועצת רואי חשבון מול רפואה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • Anonymous

  said

  הנה כתבה שמפורסמת לגבי בחינות של מתמחים ברפואה :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4048548,00.html

  בניגוד למבחני מועצת רואי חשבון, פה שיעור המעבר הוא – 20%. המתמחים מוחים ומבקשים ששיעור המעבר יעלה. אז האחראי על הבחינות אומר שנכון וששיעור המעבר צריך להיות כ – 38%. מה ההבדל בין רפואה לבין חשבונאות ? שבבחינות מועצת רואי חשבון שיעור המעבר הוא מעל 90%. אתם שואלים על הצפה של מקצוע החשבונאות בפורומים, הנה הסיבה. כולם עוברים את מבחני מועצת רואי חשבון בלי יוצא מהכלל, ואחר כך לא מוצאים עבודה כי יש יותר מדי מתמחים.

  מה קרה ? האם כל מי שלומד חשבונאות צריך להיות רואה חשבון ? המועצה צריכה ללמוד ממשרד הבריאות וליישם כללים נוקשים יותר בבדיקות בחינות מועצת רואי חשבון.

  Anonymous

  said

  אמן לכתבה ולפרשנות הנ"ל.
  ואני מדבר בתור רו"ח שמתקשה כבר תקופה מסויימת למצוא עבודה.
  ואני עוד בוגר אוניברסיטה,לאחר סטאז',ולאחר תקופה קצרה בחברה גדולה.
  לעזאזל עם כל ההצפה הזו-עם כל המכללות המטופשות שעושות מסלולים ומקבלות כל עובר אורח.
  בגלל זה כל משרד רו"ח פצפון דורש תואר שני ורמת תיכנות של ביל גייטס וכל חברה בשוק דורשת להיות ד"ר לחשבונאות
  בשביל להיות ע.חשב מסכן.
  enough said.

  Anonymous

  said

  דוד ואופיר,

  תשכחו מזה שהמצב יהיה יותר טוב, אם פעם לימודי חשבונאות נחשבו למשהו שלא בר השגה לכולם, ומי שלמד חשבונאות היה נחשב למשהו, אז היום זה לא המצב. כולם לומדים חשבונאות בזכות זה שאין שום תנאי סף לקבלה למקצוע. זה יוצר מצב אבסורדי שבו מנהלי חשבונות עם ניסיון מרוויחים יותר מרואי חשבון. למשל אם מנהלת חשבונות מנהלת עוד 3 מנהלות תחתיה היא יכולה להגיע ל – 15 עד 20 אלף ש"ח. איזה רואה חשבון מרוויח כך ? אולי מי שיש לו ניסיון של חשב 10 שנים וכמו שאמרתם קשה מאוד למצוא היום עבודה בגלל התחרות וזה רק יהיה קשה יותר.

  Anonymous

  said

  למה סתם להביא נתונים לא קשורים למציאות?

  ה20% מעבר שאתה מדבר עליהם זה לא אחוזי המעבר בבחינות הרפואה אלא אחוזי המעבר בבחינות לרפואה של אנשים שלמדו בחו"ל בלבד אשר להם יש מבחן שונה מזה שעושים אלו הלומדים בישראל. גם לאנשים שלמדו חשבונאות בחו"ל יש חובה לעשות מבחנים מסויימים בארץ כדי לעבוד כרו"ח בישראל.

  אבל אם תבדוק אחוזי המעבר בבחינות ברפואה בקרב הלומדים בישראל הוא 75%-85% ( 84% בבחינה האחרונה) מעבר שזה יותר גבוה מאחוז המעבר הארצי בביקורת למשל. ברפואה הם גם לא נבחנים ב-2 מבחנים אלא במבחן הסמכה אחד בניגוד אלינו.

  בסופו של דבר אין אדם אחד שסיים לימודי רפואה ובסופו של דבר לא עבר את בחינות ההסמכה גם אם ניגש ל-10 בחינות הסמכה, כך גם רו"ח אדם שסיים 4 שנים בסופו של דבר יעבור מועצה ויגש שוב ושוב עד שיעבור. לא תוכל למנוע מאדם שרוצה להיות רו"ח או רופא באמת לא להגיע למטרה הזאת בשום דרך (כמובן בהנהחה שסיים את הלימודים הרגילים של ה4 שנים וה-6 שנים ברפואה).

  ראה דוגמא במשפטים ששם רוצים שנתיים סטאז' לעשות כביכול "לשמור על כבוד המקצוע" אתה באמת חושב שזה ימנע ממישהו להיות עו"ד?, הדבר היחיד שזה יעשה הוא שהמשרדי עו"ד יקבלו עבדים לעוד שנה נוספת בחינם ויעשו כסף על גב המתמחים ותו לא.

  אתה צריך להסתכל על עצמך ולנסות להיות הכי טוב שאפשר ותאמין לי יש מספיק עבודות לרו"ח היום ואין שום הצפה לגבי אלו שבאים עם נתונים טובים (בוגרי אוניברסיטה, ציונים טובים, יודעים אנגלית, ואנשים אינטילגנטים).

  Anonymous

  said

  שמעון צודק בדבר אחד, עד שלא תהיה הגבלה אמתית כל יתר הפתרונות המוצעים לא יוכלו להיות יעילים. לא הקשחת המבחנים שאולי תעכב חלק מהמתמחים בקבלת הרישיון ולא הארכת תקופת ההתמחות.

  הבעיה היחידה היא לימודי חשבונאות, פשוט יש יותר מידי מקומות בהם ניתן ללמוד חשבונאות. זאת בניגוד לרפואה, לכן לא באמת משנה אם רופא נכשל פעם אחת או לא, אין מספיק רופאים – ברור שבסוף כולם יעברו. הרי רפואה ניתן ללמוד במספר מאוד מצומצם של אוניברסיטאות וחשבונאות ניתן ללמוד בכל מקום.

  צמצום מוסדות הלימוד זה הפתרון למקצוע ראיית החשבון.

  זה הפתרון

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close