1. תוכנית עילית משרד רואי החשבון סומך חייקין (KPMG)

  "אז למה סומך-חייקין ? " "אינני יכולה להצביע על סיבה מדויקת, אך אני חשה כי אותו קול פנימי שניתב את דרכי ללימודי חשבונאות באוניברסיטה בהנחה ששם אמצא את מקומי, פעל שנית והניע אותי להחליט שסומך הוא משרד רואה החשבון בו ארצה להתמחות".
 2. משרד רואי החשבון קוסט פורר גבאי את קסירר (EY) – תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

  מבחני המיון ללמשרד רואה חשבון קוסט פורר גבאי את קיסרר הם אומנם ארוכים ומפרכים אך אני בהחלט ממליץ לנסות ולהתקבל לפירמה הנחשבת אחת המובילות בעולם והגדולה מבין משרדי ראיית החשבון בישראל. במאמר זה אסקור את תהלכי המיון למשרד רואי חשבון E&Y כפי שעברתי אותם. שיהיה בהצלחה! 1. מבחני אדם מילוא: תחילה תזומנו למבחנים במכון המיון אדם מילוא. למכון שלוחות בת"א, בירושלים ובמקומות נוספים. המכון הינו חיצוני ואינו חלק ממשרד רואי חשבון קוסט פורר גבאי את קסירר E&Y [כך שאין צורך להתלבש יפה ביום מבחן זה 🙂 ].
 3. משרד רואי החשבון סומך חייקין (KPMG)- תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

  שלום לכולם. אם אתם קוראים את המילים הללו כנראה שאתם עתידים לעבור את תהליכי המיון המדוברים במטרה להתמחות בראיית חשבון במשרד (KPMG) – סומך חייקין. כמעט כמו כל דבר, גם תהליכי המיון מחולקים לשלושה שלבים : שלב 1 – יום הכרות: בשעה 9 בבוקר, הגענו למשרדי סומך חייקין בירושלים. מיידית ניתנה לנו גישה חופשית למטבחון העובדים על מנת להכין לנו שתייה חמה (בכל זאת, 9 בבוקר היא לא שעה טריוויאלית לסטודנט צעיר).
 4. משרד רואי החשבון (BDO) זיו האפט – תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

  כדי להתקבל להתמחות בראיית חשבון במשרד זיו האפט על הסטאז'רים לעבור סדרה של מבחנים המורכבת מ-3 שלבים: דינאמיקה קבוצתית, מבחנים ממוחשבים וראיון אישי. במאמר זה אפרט בקצרה על כל אחד מהשלבים שעברתי בניסיוני להתקבל להתמחות בפרמה. השלב הראשון בראיון להתמחות במשרד רואי חשבון זיו האפט – דינאמיקה קבוצתית:
 5. משרד רואי החשבון קסלמן וקסלמן (PWC) – תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

  ברוכים הבאים לאוניברסיטה \ מכללה, ביום הראשון שלכם במכינה לחשבונאות ואולי עוד לפני כן, תשמעו את העובדה "המדהימה" שמרבית הסטודנטים סוגרים את הסטאז' שלהם בראיית חשבון כבר בשנה א' ללימודים. במאמר זה אפרט את תהליכי המיון בדרך להתמחות בראיית חשבון בקסלמן וקסלמן. על סגירת הסטאז' בראיית חשבון וחברים לספסל הלימודים : די נדהמתי כששמעתי את המידע המדאיג משהו על מועד "סגירת" הסטאז' בראיית חשבון במשרדים הגדולים. האמת היא, שלנו בתור סטודנטים לא כל כך רע לסגור סטאז' מוקדם. הפחתת הלחץ במהלך תקופת הלימודים, הקטנת התחרות בין הסטודנטים והגברת שיתוף הפעולה במהלך הלימודים הם רק חלק מן היתרונות שבקבלה מוקדמת למשרד בו נעשה את הסטאז' בעתיד. דבר זה מאפשר חוויה סטודנטיאלית קצת יותר משוחררת מאשר במסדרונות של פקולטות בהן הקבלה לסטאז' מתרחשת מאוחר יותר והאווירה (ע"פ פרסומים זרים) עכורה הרבה יותר. השאלה הנשאלת היא, מדוע סוגרים סטאז'ים כבר בשנה א'?
 6. משרד רואי החשבון בריטמן אלמגור ושות' (Deloitte)- תהליך המיון להתמחות בראיית חשבון

  ברייטמן- אלמגור הנו משרד רואה החשבון היחיד מה"Big 4" שלא הגיע לאוניברסיטה העברית כדי להציג את המשרד לסטודנטים של שנה א' לחשבונאות, (איני יודע אם הוא הגיע למוסדות לימוד אחרים, אני יודע שבשנים שעברו המשרד נהג להעביר רשימה של מי שרצו להתמחות בראיית חשבון אצלם וזימן לראיון את מי שרשם את שמו). כדי שיזמנו אותי לראיון להתמחות בראיית חשבון במשרד, הייתי צריך לשלוח כמות פקסים ומיילים לא מבוטלת, עד שלבסוף כנראה אחד מהם תפס והתקשרו אליי בכדי לזמן אותי לראיונות להתמחות במשרד. במאמר זה אסקור את תהליך הקבלה למשרד רואה החשבון ברייטמן אלמגור כפי שאני עברתי אותו. ישנם בין שניים לשלושה שלבים שהמתמחה הפוטנציאלי נדרש לעבור בכדי להתקבל למשרד דלויט ברייטמן אלמגור (לפי סדר):
 7. חמישה מיתוסים על עבודה במשרד רואי חשבון מה – Big 4

  מתמחה בראיית חשבון באחד ממשרדי ראיית החשבון הגדולים וגולש של אתר סטאז'ר תרגם והתאים לישראל מאמר הכולל מיתוסים על עבודה במשרדי ראיית חשבון השייכים ל – Big 4, להלן: בהיותך סטודנט או מתמחה במשרד רואה חשבון קטן אתה בטוח שחייך ייהפכו נפלאים אם רק תתקבל לעבודה באחד ממשרדי ראיית החשבון הגדולים. כולם אומרים לך כי מדובר במקפצה מצויינת לקריירה כאיש כספים מצליח ואף יותר מכך, האיזון בין בית לעבודה הוא טוב, שלא כמו בהייטק, השכר מצוין והיוקרה של רואי החשבון יוצאי משרדי ה – Big 4 בשוק גבוהה במיוחד !   נציגים של משרדי ה – Big 4 מגיעים לאוניברסיטאות ולמכללות ומספרים לכם כמה נהדר לעבוד במשרד אותו הם מייצגים ואיך תצאו משם אנשי עסקים משופשפים. אני יכול לומר לכם שרוב מה שאתם שומעים הוא פשוט יחסי ציבור ופרסום מתוכננים היטב ! אמנם יש דברים טובים בעבודה במשרד רואה חשבון המשתייך ל Big 4 או לBig 5, אבל יש דברים נוספים מעט פחות טובים אותם כמובן לא מספרים לכם. אציג בפניכם חמישה מיתוסים על העבודה באחד ממשרדי ה – Big 4:
 8. למה כדאי לעבוד במשרד רואי חשבון המשתייך ל – Big 4 ?

  בעקבות מאמר שפורסם בסטאז'ר, חמישה מיתוסים על עבודה במשרד רואי חשבון מה -Big 4 , התבקשנו לפרסם את המאמר שלפניכם על ידי חשב של חברה ציבורית, בוגר של משרד המשתייך ל – Big 4, אשר תרגם אותו מאנגלית והתאים אותו לישראל, (המאמר המקורי פורסם בארה"ב ותורגם למספר שפות). להלן המאמר; Big 4 או התמחות בראיית חשבון באחד ממשרדי ה – Big 4 הנה שאיפתו של כל סטודנט לחשבונאות. התמחות בראיית חשבון באחד ממשרדי ה – Big 4 לא תהפוך אתכם לעשירים, רחוק מזה, אתם תרוויחו שכר הקרוב מאוד לשכר המינימום לאורך רוב תקופת ההתמחות ואף לאחריה לא תרוויחו שכר רב כל כך אם תמשיכו לעבוד כרואי חשבון במשרד, השעות רחוקות מלהחשב נוחות ובחלק מן המחלקות תידרשו לשעות עבודה מרובות במיוחד. למרות האמור לעיל, עבודה באחד ממשרדי ראיית החשבון השייכים ל – Big 4 היא המקפצה האידאלית לעבודה באחת החברות הנסחרות בבורסה הישראלית ואף ברוב החברות והתאגידים הגדולים בישראל.
עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close