1. איזה חוג נוסף כדאי לשלב עם לימודי חשבונאות

  טודנטים רבים נתקלים בעולם החשבונאות בפעם הראשונה בלימודי התואר במוסד האקדמי, מסיבה זו עליהם להסתמך על המלצות טרם בחירת החוג השני הנלמד בשילוב עם התואר בחשבונאות, המלצות שלא מתבססות על בהכרח על ידע מעמיק. במאמר זה אסקור את אפשרוית הלימוד המקובלות לשילוב עם התואר בחשבונאות, בדגש על המקצועות המומלצים לשילוב עם תואר זה. תואר בכלכלה תואר בכלכלה מהווה שילוב מוצלח במיוחד לשילוב עם לימודי חשבונאות, בעוד שהחשבונאות הנה מקצועי פרקטי, המסביר את האופן בו בנויים עסקים ברמת העסק הבודד, תורת הכלכלה מסבירה את האופן בו בני האדם והעסקים אותם הם מייסדים פועלים באמצעות ניתוח של התמריצים העומדים בפניהם.
 2. מחוויות לימודיו של סטודנט לתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים

  לפני הלימודים, ידעתי באופן כללי שרו"ח מתעסקים עם דוחות כספיים וענייני מס, אך לא ידעתי בדיוק את תפקידם של רואי החשבון במשק ומהו אופי עבודתם של רואי החשבון. סבא שלי למד במחזור הראשון של משפטים באונ' העברית, וכך גם אבי שהלך בדרכו ולמד שם משפטים, ולכן מבחינתי זה היה אך טבעי לבחור במוסד לימודים זה ללימודי התואר הראשון בחשבונאות.
 3. לא על שנה ד' (בלימודי חשבונאות) לבדה

  האפשרות לגשת למבחני מועצת רואי חשבון באופן עצמאי, או- לעשות את שנה ד' לבד, עשויה להיות אלטרנטיבה מוצלחת יותר הן בהיבט חסכון כספי משמעותי והן בהיבט חסכון של זמן רב כשסיימתי את התואר הראשון, נרשמתי, כמו כל שאר הסטונדטים שלמדו איתי, לשנה ד'. זה נראה לי טבעי- מדובר בסופו של דבר בחלק ממסלול ההכשרה. סיימתי את כל תהליך ההרשמה והעברתי את המקדמה הראשונה, מתוך תשלום גבוה של למעלה מ- 20,000 ש"ח למקום בו התכוונתי ללמוד. בערך בשלב הזה, ישבתי עם כמה מחבריי הטובים ביותר מהאוניברסיטה, כששניים מהם העלו את הרעיון- למה שלא נלמד את שנה ד' לבד? מדוע שנשלם סכום כל כך גבוה עבור מבחנים שהם ממילא חיצוניים?
 4. לימודי חשבונאות, רק בבאר שבע ! וגם למה אסור ללמוד חשבונאות..

  למה כדאי ללמוד חשבונאות באוניברסיטת בן גוריון? כי ממש כיף להיות סטודנט בבאר שבע – את זה כבר שמעתם למה לא כדאי ללמוד חשבונאות בבן גוריון? כי ממש כיף להיות סטודנט שם. וכאן בדיוק מתחילה הבעייה. רוב האנשים שבוחרים ללמוד בבאר שבע דווקא עושים זאת כי הם כבר יודעים שהם הולכים לעשות חיים. רוב הסטודנטים ידעו להנות מהיתרונות האלה, ההנאה שלהם מובטחת. תמיד יש מיעוט שלא משתלב ולא מבין מה כלכך כיף בבאר שבע, הם לא מבינים אבל בעצם כן מבינים אם אתם מבינים למה אני מתכוון. והם באמת מיעוט.
 5. לימודי חשבונאות באוניברסיטת תל אביב

  אז החלטתם ללמוד חשבונאות ? כמו הרבה מהסטודנטים שהחליטו ללמוד חשבונאות, לא היה לי מושג למה אני נכנס כשנרשמתי ללימודי חשבונאות וכלכלה באוניברסיטת ת"א. עוד בתקופת הצבא החלטתי שאני רוצה ללמוד כלכלה וכשהגיע המועד שבו צריך להחליט לאיזה מסלול בכלכלה להירשם (דו חוגי או חד חוגי), התייעצתי עם כל מי שניתן להתייעץ איתו בנושא ורובם אמרו לי: "ללמוד רק כלכלה זה תיאורטי מדי, תיקח משהו פרקטי עם זה". אני בטוח שהסיבה שרובכם החלטתם ללמוד חשבונאות היא לא בשל אהבתכם הרבה לתקנים חשבונאיים, אותם אתם נוהגים לקרוא להנאתכם בזמן הישיבה בשירותים. ההחלטה ללמוד חשבונאות נובעת מסיבה מרכזית אחת – שמעתם שחשבונאות = כסף.
 6. למתמחים בראיית חשבון שלמדו גם משפטים – התמחות במשרדי בוטיק בתחום המיסים

  מתמחים רבים בראיית חשבון וסטודנטים לחשבונאות שואפים להגיע לתחום המסים בדגש על סוגיות מס סבוכות ותכנוני מס מורכבים. בדרך כלל מי שמעוניינים להכנס לתחום המס עובדים במחלקות המיסוי הגדולות של משרדי רואי החשבון מה – Big 4, אמנם, מי שלמדו בנוסף לתואר בחשבונאות גם לימודי משפטים יכולים לעבוד במשרדי עו"ד הנחשבים למשרדי בוטיק בתחום המס. מאמר זה נכתב על ידי מתמחה בראיית חשבון אשר למד תואר משולב במשפטים וחשבונאות והחל לעבוד במשרד עו"ד בוטיק בתחום ייעוץ המס, במטרה לתת מושג למתמחים בראיית חשבון אשר למדו תואר משולב במשפטים וחשבונאות לגבי האפשרות לעבוד בתחום ייעוץ המס במשרדי בוטיק.
 7. לימודי חשבונאות במכללה למנהל

  איך הגעתי ללימודי חשבונאות במכללה למנהל : בתחילה חשבתי ללמוד משפטים, הגעתי ליום פתוח במכללה למנהל בראשון לציון, עיר מגוריי, ונכנסתי לפגישת ייעוץ עם אחת היועצות הלימודיות של המכללה. היא ראיינה אותי וסיפרתי לה שאני מעוניינת בלימודי משפטים, לאחר השיחה ומשהבחינה שהמקצועות המתאימים לי הם דווקא מהתחום הריאלי, היא המליצה לי ללמוד חשבונאות ולא משפטים. כך בחרתי בלימודי חשבונאות במכללה למנהל.
עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close