1. על משרדי ראיית חשבון, זה הקטן עוד גדול יהיה…

  מחוויותיה של מאיה שהתמחתה במשרד רואי חשבון קטן ועברה להתמחות במשרד רואי חשבון גדול. הקדמה את לימודי התחלתי באוניברסיטה העברית בירושלים, בחוגים לחשבונאות וכלכלה. בסוף השנה הראשונה הגיעו לאוניברסיטה נציגים של המשרדים הגדולים והזמינו את הסטודנטים למצגות בהן הציעו לנו לבוא לראיון ולבחור בהם להתמחות שתחל עוד 3 שנים מאותו המועד. המסלול הטבעי ביותר היה ללכת למשרד גדול ו"לסגור" התמחות מראש, עם זאת לא הייתי שלמה עם ההחלטה המוקדמת וחשתי כי אני מעוניינת לטעום מהי עבודת ביקורת במשרד קטן טרם תחילת עבודה במשרד גדול. לכן, התחלתי את התמחותי במשרד קטן ובהמשך עברתי להתמחות במשרד גדול. במאמר זה אסקור בפניכם את ההבדלים כפי שאני חוויתיאותם בהתמחות בין שני סוגי המשרדים.
 2. התמחות במחלקת הביקורת החקירתית במשרד רואי חשבון

  במאמר זה נסקור את המבנה ואת אופי העבודה במחלקות הביקורת החקירתית במשרדי רואי חשבון, והאפשרויות לסטודנטים, מתמחים ורואי חשבון המעוניינים להשתלב בתחום. בשנים האחרונות שמענו על מעילות רבות שבוצעו בהיקפי ענק, לדוגמה חברת אנרון שקרסה ברעש גדול לאחר שמנהלי החברה הונו את המשקיעים באמצעות העברת התחייבויות החברה לחברות קשורות. הפרשה האחרונה שהסעירה את עולם העסקים וההשקעות הנה כמובן פרשת ברנרד מיידוף שהותיר משקיעים רבים חסרי כל בערוב ימיהם, כאשר ביצע מהלך הונאה שנמשך עשרות שנים.
 3. התמחות במחלקה הכלכלית במשרד רואי חשבון

  סטודנטים רבים לחשבונאות מגלים במהלך התואר כי אינם מעוניינים לעסוק במקצוע ראיית החשבון במובנו הקלאסי. משרדי ראיית החשבון השונים מציעים התמחות במחלקה הכלכלית של המשרד. סטודנטים מעטים יודעים במה מדובר. במאמר זה נסקור את המבנה ואת אופי העבודה במחלקות אלו ולמי עבודה זו מתאימה.
 4. פרשת הדרכים בבחירת הקרירה של מתמחה בראיית חשבון – אפשרות התמחות בביקורת ענ"א ומערכות מידע

  1.כללי מקצוע ראית החשבון מאפשר למתמחה מגוון של אופציות התקדמות בקרירה לכוונים שונים כגון: ביקורת במשרד גדול והשתלבות כשכיר ו/או שותף ביקורת במשרד קטן והשתלבות כשכיר ו/או שותף הקמת משרד רואי חשבון עצמאי עבודה כחשב בחברה עם שאיפה להתקדמות לסמנכ"ל כספים / מנכ"ל עבודה והתמחות בשוק ההון/ השקעות ביקורת פנימית התמחויות בנישות מקצועיות כגון : מיזוגים, פירוקים, ביקורת חקירתית , ביקורת ענ"א ומערכות מידע .
 5. לימודי חשבונאות, רק בבאר שבע ! וגם למה אסור ללמוד חשבונאות..

  למה כדאי ללמוד חשבונאות באוניברסיטת בן גוריון? כי ממש כיף להיות סטודנט בבאר שבע – את זה כבר שמעתם למה לא כדאי ללמוד חשבונאות בבן גוריון? כי ממש כיף להיות סטודנט שם. וכאן בדיוק מתחילה הבעייה. רוב האנשים שבוחרים ללמוד בבאר שבע דווקא עושים זאת כי הם כבר יודעים שהם הולכים לעשות חיים. רוב הסטודנטים ידעו להנות מהיתרונות האלה, ההנאה שלהם מובטחת. תמיד יש מיעוט שלא משתלב ולא מבין מה כלכך כיף בבאר שבע, הם לא מבינים אבל בעצם כן מבינים אם אתם מבינים למה אני מתכוון. והם באמת מיעוט.
 6. חמישה מיתוסים על עבודה במשרד רואי חשבון מה – Big 4

  מתמחה בראיית חשבון באחד ממשרדי ראיית החשבון הגדולים וגולש של אתר סטאז'ר תרגם והתאים לישראל מאמר הכולל מיתוסים על עבודה במשרדי ראיית חשבון השייכים ל – Big 4, להלן: בהיותך סטודנט או מתמחה במשרד רואה חשבון קטן אתה בטוח שחייך ייהפכו נפלאים אם רק תתקבל לעבודה באחד ממשרדי ראיית החשבון הגדולים. כולם אומרים לך כי מדובר במקפצה מצויינת לקריירה כאיש כספים מצליח ואף יותר מכך, האיזון בין בית לעבודה הוא טוב, שלא כמו בהייטק, השכר מצוין והיוקרה של רואי החשבון יוצאי משרדי ה – Big 4 בשוק גבוהה במיוחד !   נציגים של משרדי ה – Big 4 מגיעים לאוניברסיטאות ולמכללות ומספרים לכם כמה נהדר לעבוד במשרד אותו הם מייצגים ואיך תצאו משם אנשי עסקים משופשפים. אני יכול לומר לכם שרוב מה שאתם שומעים הוא פשוט יחסי ציבור ופרסום מתוכננים היטב ! אמנם יש דברים טובים בעבודה במשרד רואה חשבון המשתייך ל Big 4 או לBig 5, אבל יש דברים נוספים מעט פחות טובים אותם כמובן לא מספרים לכם. אציג בפניכם חמישה מיתוסים על העבודה באחד ממשרדי ה – Big 4:
 7. האם כדאי לפתוח משרד רואי חשבון עצמאי?

  סטודנטים ומתמחים רבים לראיית חשבון תוהים האם עליהם לפתוח משרד רואי חשבון עצמאי, התשובה לכך לא פשוטה, נספק מספר נקודות התייחסות : משרד רואי חשבון עצמאי משמעותו להיות עצמאי… כלומר אתם נדרשים לדאוג להכנסה החודשית שלכם, אין משרד או חברה אשר יוודאו כי מדי חודש נכנס לחשבון הבנק שלכם סכום קבוע אשר במקרה הטוב גם עולה מדי תקופה. מי שאוהב את הקביעות, את העובדה שהוא יודע מה צפוי להיות מצב חשבון הבנק שלו מדי חודש, עדיף לו שלא יהיה עצמאי.
 8. למה כדאי לעבוד במשרד רואי חשבון המשתייך ל – Big 4 ?

  בעקבות מאמר שפורסם בסטאז'ר, חמישה מיתוסים על עבודה במשרד רואי חשבון מה -Big 4 , התבקשנו לפרסם את המאמר שלפניכם על ידי חשב של חברה ציבורית, בוגר של משרד המשתייך ל – Big 4, אשר תרגם אותו מאנגלית והתאים אותו לישראל, (המאמר המקורי פורסם בארה"ב ותורגם למספר שפות). להלן המאמר; Big 4 או התמחות בראיית חשבון באחד ממשרדי ה – Big 4 הנה שאיפתו של כל סטודנט לחשבונאות. התמחות בראיית חשבון באחד ממשרדי ה – Big 4 לא תהפוך אתכם לעשירים, רחוק מזה, אתם תרוויחו שכר הקרוב מאוד לשכר המינימום לאורך רוב תקופת ההתמחות ואף לאחריה לא תרוויחו שכר רב כל כך אם תמשיכו לעבוד כרואי חשבון במשרד, השעות רחוקות מלהחשב נוחות ובחלק מן המחלקות תידרשו לשעות עבודה מרובות במיוחד. למרות האמור לעיל, עבודה באחד ממשרדי ראיית החשבון השייכים ל – Big 4 היא המקפצה האידאלית לעבודה באחת החברות הנסחרות בבורסה הישראלית ואף ברוב החברות והתאגידים הגדולים בישראל.
עקבו אחרינו ב: Facebook
 
Copyright © 2010 Stager
(סטאז'ר). כל הזכויות שמורות
 
StagerLogoFooter

אודות סטאז'ר

אתר סטאז'ר הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשפר את הידע המצוי בפני סטודנטים לחשבונאות, מתמחים בראיית חשבון ורואי חשבון באמצעות הנחלת ידע שנצבר אצל מתמחים בתקופת ההתמחות בראיית חשבון ואצל רואי חשבון במשרד בו הם עובדים או עבדו בעבר. באופן זה אנו מקווים שמי שעתידים להתחיל את ההתמחות בראיית חשבון יוכלו לקבל החלטות נכונות יותר באשר למקום עבודתם העתידי, החלטות המבוססות על ידע ולא על מזל. קראו עוד
Close